#gootrendöneriyor: Sabah Sporu


Yeni kısıtlamalar ile birlikte hafta sonları evde olmamız gereken dönemlere giriyoruz. Evde yapabileceğimiz o kadar şeyler var ki…  Size önerebileceğimiz zinde bir önerim var! Sabahları ruhunuza iyi gelecek faydalı egzersizlerle güneşi selamlamak hepimize iyi gelecektir. Günün ilk ışıklarında yapacağınız bir pilates egzersizleri tüm gününüzü değiştirebilir.  5 dakikalık kısa bir meditasyon sayesinde işe öncelikle zihninizi temizleyerek başlayabilirsiniz. Ardından bedeninizi dinleyerek sizlere uygun gelen pilates hareketlerinizle devam edebilirsiniz.
 
 Bize doğru nefes almayı öğreten egzersizlerden biri olan Pilatesin faydaları neler mi?; Pilates egzersizleri kaslarınızın daha zinde hale gelmesini sağlarken yağ oranın da azalmasını sağlar. Düzenli ve doğru nefes alıp verme, egzersiz yaparken daha fazla havayı ciğerlerimize gönderir ve hayatınız boyunca yaptığınız faaliyetlerde daha az yorulmanızı sağlar. Bel ve sırt ağrılarını azaltmak ve korunmak için düzenli olarak yapıldığında faydasını göreceksiniz.
 Peki Pilates yaparken ve güne başlarken ne gibi rahat ve spor giysiler tercih etmeliyiz. Gootrend ailesiyle beraber #stayhomeand hastag dikkate alarak sizler için birkaç spor kombinler belirledik.
Egzersiz yaparken yada ailenizle birlikte yapacağız etkinliklerde her an tercih edeceğiz kombinleri derledik. Keyifli bir o kadar verimli karantina günleri geçirmeniz dileğiyle, sağlıkla kalın! wink
 
 
 

Yorum Yap

Not: HTML desteklememektedir!