Ayakkabı

Bir kıyafetin olmazsa olmaz tamamlayıcısı ve kadınların vazgeçilmez tutkusu şüphesiz ki ayakkabılardır. Kombini tamamlayan, kıyafete anlam katan ve dostu da düşmanı da ayağa baktırtan ayakkabılar tam bir arzu nesnesi. Üstelik herkes kendi stiline göre farklı ayakkabı modelleri ile farklı şıklıklar yakalayabilir. Bir ayakkabı ile kıyafeti klasik bir görünümden spor bir havaya çevirebilir yine bir stiletto ile günlük kıyafetinizi akşama taşıyabilirsiniz. 
Ayakkabı Modelleri: 
Şüphesiz ki en çok günlük ayakkabı olarak tabir ettiğimiz ve sokak stilimizi tamamlayan ayakkabıları tercih ediyoruz. Günlük ayakkabılar içerisinde babetler, loafer’lar, spor ayakkabılar, Oxford ayakkabılar sıklıkla gördüğümüz modeller. 
Spor ayakkabılar şu dönem gencinden yaşlısına hangi statüde olursa olsun herkesin ayağında gördüğümüz bir ayakkabı modeli. Adidas’ın Stan Smith ve Superstar modellerini sokağa taşıması ile günlük hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelen spor ayakkabılar her sezon yenilenen modelleri ile karşımıza çıkıyor. Bu sezon oldukça trend olan traktör ve kalın tabanlı spor ayakkabılar farklı renk alternatifleri ile de karşımıza çıkıyor. Spor yaparken tercih edilen fonksiyonel ve profesyonel koşu ve yürüyüş ayakkabılarının da günlük stilde kullanıldığını görüyoruz. 
Stilettolar ise her kadının dolabında bulunması gereken bir ayakkabı. Günlük çok kullanılmasa da hem gece özel bir yere giderken hem de davetlerde kurtarıcı bir parça. Ayrıca günlük stilinde jeanlerle ceketlerle ve klasik pantolonlarla tamamlayanlar da bir hayli fazla. 
Siz de topuklu ayakkabıdan ve stilettodan ziyade düz ayakkabı tercih edenlerdenseniz ama spor ayakkabı da tarzınıza uymuyorsa babetler ve loafer ayakkabılar tam size göre. Üstelik geniş renk skalası içerisinden istediğinizi seçebilirsiniz. Son dönemde özellikle her renk babet ve loafer bulmak mümkün. Ağırlıklı gerçek deriden yapılan babet ve loaferların ortopedik olanları seçildiğinde ayak sağlığı açısından da uygun. 
Kışın vazgeçilmezi ise şüphesiz bot, bootie ve çizmeler. Son dönemde oldukça popüler olan ve lüks markaların da koleksiyonlarında yer alan postallar 2020 modasının olmazsa olmazı. Yine bilekte biten kısa topuklu bootiler bu sezon bir hayli zengin. Üzeri stadlarla, çivilerle ve aksesuarlarla süslenmiş bootiler yaz kış tercih de ediliyor. Elbiselerin altına da tercih edilen bootiler hem çorapla hem de çorapsız kombinlenebiliyor. Ayrıca jeanlerle de ayrılmaz ikili olduklarını söyleyebiliriz. 
Çizmeler ise daha ağırlıklı eteklerle, taytlarla ve jeanlerle kombinleniyor. Tesettür giyimde ağırlıklı etek ve çizme ikilisini görüyoruz. Kışın soğuk ve yağmurlu havalarda uzun çizmeler hem ayağımızı sıcak tutarken hem de şık bir görünüm sergiliyor. Hem topuklu hem de düz çizme modellerinden size uygun olanı seçebilirsiniz. 
Yağmur çizmeleri ve kar botları da kışın soğuk havalarda fonksiyonel olarak kullanılan ürünler. Yağmur botları su geçirmez özellikleri ve yeni şık modelleri ile tercih ediliyor. Kar botları ise içleri yünleri olduğu için hem şehir içinde hem de kış tatillerinde kullanılıyor. 
Kar botları yazın yerini terlik ve sandaletlere bırakıyor. Terlikler sadece sahilde ve tatilde değil, artık sokak stilinde de sıklıkla görülüyor. Yazın özellikle sıcaklarda tercih edilen terlikler hafif yapısı ile de tercih sebebi oluyor. 
Sandaletler ise hem topuklu sandalet hem de düz sandaletler olarak karşımıza çıkıyor. 
Gootrend.com’da aradığınız ayakkabı modellerini bulabilir, günlük stilinizi tamamlayabilirsiniz.
 

Devamını Oku